Га

Ортодонтія – послуга, що надається фахівцями «Дентал Арт» на вищому рівні. У стоматологічному центрі працюють професіонали, які володіють багатим досвідом і знаннями. Вони дарують гарну посмішку дорослим і дітям!

 Що таке ортодонтія?

Це напрямок, під яким мається на увазі усунення зубощелепних аномалій. Це комплексна робота, спрямована на створення ідеальної посмішки. До неї входить діагностика і ортодонтичне лікування аномалій. Фахівці медичного центру “Дентал Арт” (Одеса) використовують інноваційні методи, завдяки яким дефекти виправляються в мінімальні терміни.

Порушення формування правильного прикусу

Чому виникають проблеми з зубами? Цьому сприяють такі негативні фактори:

  1.  Ротове дихання – поширена причина, через яку виникають зубощелепні деформації. При ротовом типі дихання змінюються пропорції обличчя і формується неправильний прикус.
  2.  Аденоїди – коли глоткові мигдалини збільшуються, утруднюється носове дихання. Це сприяє тому, що відстань від носа до підборіддя збільшується, нижня щелепа зміщується назад, між зубами з’являється щілина;
  3.   Затримка зміни зубів або передчасна втрата молочних зубів – бувають випадки, коли для формування правильного прикусу створюється розпірка. Вона встановлюється на місці відсутнього зуба. Таким чином утримується місце для постійного зуба.

У нормі в зубному ряді не повинно бути зазорів. Але у 20% людей виникають дефекти. Це діастеми і треми. Чим сильніше вони виражені, тим більше незручностей доставляють. Якщо між центральними різцями утворюється проміжок 1-6 мм, – це діастема. Якщо зазори між іншими зубами – це трема.

Хибна діастема з’являється при прорізуванні молочного ряду. Зазор зникає, коли молочні зуби змінюються на постійні. Якщо проміжок залишається, потрібно звертатися до фахівця. Дитяча стоматологія – послуга, якій стоматологи-ортодонти нашого центру приділяють максимум уваги. Вони не тільки усувають аномалії зубощелепної системи, а й вирішують інші проблеми!

Брекети: що це і для чого потрібно?

Ортодонтичне лікування – теоретичне вивчення та практичне виправлення дефектів, що виникають в ході формування жувально-мовного апарату. Зубощелепні аномалії з’являються у 50% дітей і 30% дорослих.

Як виправити невірний прикус? Для цього використовуються брекети. Це ортодонтичні конструкції, за допомогою яких коригується положення зубів і усуваються нерівності зубних рядів. Брекети кріпляться на клей та фіксуються на внутрішній або на зовнішній поверхні зубів.

Показання та протипоказання

Показання до установки ортодонтичних конструкцій:

  • кілька кривих зубів;
  • аномалія прикусу;
  • викривлення всього зубного ряду;
  • корекція посмішки.

Коли в зубному ряді не вистачає одного / декількох зубів і потрібна імплантація, ортодонтичне лікування також актуальне.

Спочатку звільнюється місце для штучних зубів за допомогою брекетів, а потім проводиться подальша робота.

До встановлення брекет-систем є абсолютні і тимчасові протипоказання. До першого виду належить:

  • відсутність багатьох зубів;
  • аномалії кісткової системи;
  • ендокринні та імунні захворювання.

Також пластинка на зуби не встановлюється при наявності злоякісних пухлин, психічних розладів.

До тимчасових протипоказань відносяться:

  • каріозні ураження зубів;
  • інфекційно-запальні захворювання;
  • вагітність;
  • грудне годування.

Якщо необхідна професійна гігієна ротової порожнини, така робота проводиться перед встановленням ортодонтичних конструкцій.

Види брекетів

Фахівці стоматологічного центру «Дентал Арт» в Одесі встановлюють брекет-системи різних видів. До них відносяться:

  • металеві скоби на зуби – синонім надійності і функціональності. Брекети відрізняються зручністю і низькою ціною. Іншим видам пластинок вони поступаються в плані естетичності;
  • керамічні конструкції – стильно і практично. Вироби не піддаються окисленню і фарбуванню. До їх плюсів відноситься висока міцність, презентабельність і зручність;
  • сапфірові брекет системи – конструкції, які майже непомітні на зубах. Вироби стійкі до негативних факторів. Вони виготовляються з штучних кристалів;
  • елайнери – капи з полікарбонату, що виготовляються за зліпками. Елайнери відрізняються естетичним зовнішнім виглядом. При догляді за ротовою порожниною вони можуть зніматися;
  • самолігуючі брекети – революційна технологія, за допомогою якої досягаються хороші результати. Самолігуючі брекети надійно фіксуються до зубів і забезпечують тиск в необхідних зонах;
  • лігатурні конструкції – ефективні системи, що складаються з еластичних гумок у вигляді кілець або з металевих елементів. З їх допомогою вирішуються складні завдання.

Капи для вирівнювання зубів

Це альтернатива класичним брекет-систем. Капи виготовляються з прозорого матеріалу. Елайнери непомітні для оточуючих людей. Для них характерна зручність застосування. Капи потрібно знімати під час їжі, чищення зубів.

Ортодонтичні апарати

Це спеціальні конструкції, до яких відносяться брекети і ретейнери. Вироби класифікуються за двома параметрами. Це точки опори і способи впливу на зуби. У нашому центрі використовуються апарати механічної та функціональної дії. Також можливе застосування ортодонтичних апаратів комбінованої дії. 

Встановлення брекетів: ключові етапи

До основних етапів відноситься:

  1. Консультація та планування;
  2. Встановлення брекетів;
  3. Підтяжка брекет-систем;
  4. Зняття конструкцій;
  5. Закріплення результату.

Брекети: це боляче?

Дискомфортні відчуття виникають на початковому етапі ортодонтичного лікування. Незабаром вони зникають. Пацієнт звикає до брекетів.

Як довго носити брекети?

Це індивідуальне питання. Все залежить від складності ситуації і від віку пацієнта. В середньому, брекет-систему носять від шести місяців до декількох років.

Що можна їсти з брекетами?

Особливих обмежень немає. Можна їсти практично все. Необхідно лише з обережністю ставитися до твердої їжі. До заборонених продуктів належать льодяники, іриски, горіхи.

Брекети тільки для дітей?

Ортодонтичні конструкції встановлюють дітям і дорослим. Чим раніше починається лікування, тим швидше видно результат.

Що буде після зняття брекет-системи?

Після завершення ортодонтичного лікування використовуються ретейнери. Це конструкції, за допомогою яких закріплюються результати вирівнювання зубів. Вони надійно утримують зуби в новому положенні. Ретейнери можуть бути знімні або незнімні. Вироби встановлюються зсередини. Термін ретенційного періоду залежить від складності роботи над виправленням прикусу.

В якому віці можна ставити пластинку на зуби?

С 12 років.

За наявності проблем в області ортодонтії звертайтеся до медичного центру “Дентал Арт”! Наші фахівці вирішують будь-які завдання, пов’язані з виправленням неправильного прикусу. Вони регулярно підвищують кваліфікацію і стежать за новинками. Пацієнти ж залишаються задоволені результатами роботи професіоналів! Для них ортодонтія є рятувальним колом, за допомогою якого створюється гарна посмішка.